3 Temmuz'da Vizyona Girecek Filmlerden Seçmeler

3 Temmuzda ülkemizde gösterime girecek filmlerden seçtiklerim...

İntikam (The Salvation, 2014): Lars Von Trier, Soren Kragh-Jacobsen ve Thomas Vinterberg ile 1995 yılında Dogme95 hareketini başlatan Danimarkalı yönetmen Kristian Levring'in İntikam (The Salvation, 2014) adlı filmi, 34. İstanbul Film Festivali'nin Dünya Festivallerinden bölümünde yer alıyordu.

Film şaşırtıcı bir kadroya sahip. Hannibal dizisinde Hannibal Lecter karakterine kendine has bir hava katan Mads Mikkelsen, Eva Green, Ken Loach filmi Hayata Çalım At'ta (Looking For Eric, 2009) da izlediğimiz, eski Manchester United oyuncusu Eric Cantona ve Jonathan Pryce.

1870'lerin Amerikasında geçen film, bir intikam öyküsü anlatıyor. Ailesi katledilen Jon (Mads Mikkelsen), korkak kasaba halkı tarafından da ihanete uğrayınca, tek başına intikamını almak zorunda kalır.

IMDb Puanı: 6,8
Rotten Tomatoes: 6,4

Kaçak Prenses (A Royal Night Out, 2015): 8 Mayıs 1945'teki Zafer Günü (V.E. Day ya da V Day) kutlamalarına katılmak için Buckingham Sarayı'ndan çıkıp halkın arasına katılan Prenses Elizabeth ve Prenses Margaret'ın yaşadıklarını anlatan filmin yönetmenliğini, Aşkın Kitabı (Becoming Jane, 2007) filmini de çeken Julian Jarrold yapıyor.

Sarah Gadon ile Bel Powley'nin iki prenses rolünde olduğu filmde ayrıca, Emily Watson, Jack Reynor ve Rupert Everett rol alıyor.

IMDb Puanı: 6,4
Rotten Tomatoes: 5,9

Entourage (2015): Ödüllü HBO dizisinin merakla beklenen sinema uyarlaması Entourage orjinal kadrosunu koruyor: Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara ve Jeremy Piven'ın rol aldığı filmde, film yıldızı Vincent Chase ile ekibi Eric, Turtle ve Johnny, Ari Gold öncülüğünde yeni ve riskli bir işe atılırlar. Doug Ellin'in yazıp yönettiği film, haftanın en merakla beklenen filmi olsa gerek.

IMDb Puanı: 7,4
Rotten Tomatoes: 4,6