Alejandro Amenábar'ın yeni filmi Regression

Tez (Tesis, 1996), Aç Gözünü (Abre los ojos, 1997) ve Diğerleri (The Others, 2001) gibi çok başarılı gerilim filmlerinin Şilili yönetmeni Alejandro Amenábar'ın son filmi Regression (2015) İspanya-Amerika ortak yapımı ile gerçekleştirildi.

Filmde Harry Potter serisinden sonra, Simon Curtis'in Marilyn ile Bir Hafta (My Week with Marilyn, 2011), Stephen Chbosky'nin Saksı Olmanın Faydaları (The Perks of Being a Wallflower, 2012) ve Sofia Coppola'nın Pırıltılı Hayatlar (The Bling Ring, 2013) filmlerinde izlediğimiz, 90 doğumlu Emma Watson'a, 2015 senesinde birçok yapımda karşımıza çıkacak olan ve 4 Oscar adaylığı bulunan usta oyuncu Ethan Hawke eşlik ediyor.

Amenábar'ın yazıp, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği psikolojik gerilim türündeki film, 90 yılının Minnesota'sında geçiyor. Dedektif Bruce Kenner (Ethan Hawke), kızı Angela (Emma Watson) tarafından hatırlayamadığı bir suçla itham edilen John Gray (David Dencik)'in davasını inceler. Ünlü psikolog Dr. Raines (David Thewlis) ise, soruşturmaya yardım etmesi ve gizemin açığa çıkarılması için olaya dahil edilir.

Tez filmiyle genç yaşta sinema tarihine adını yazdıran Amenábar'ın yeni filmi, senenin en çok merakla beklenen yapımlarından biri hiç şüphesiz.

Amerika'da 28 Ağustos'da vizyona çıkması beklenen filmin, ülkemizdeki gösterim tarihi ise 4 Eylül 2015.