Bu filmi beklemek zor olacak: The Shape of Water

Muhteşem Sally Hawkins’i nihayet başrolde doya doya izleyebileceğimiz The Shape of Water, günümüzün dahi yönetmeni Guillermo del Toro’nun son işi. Tanıtım filminden anlıyoruz ki yine sıcacık, umut dolu, iyi ile kötünün savaştığı modern bir peri masalı bu.

Yönetmen Pan'in Labirenti (El laberinto del fauno) ile En İyi Özgün Senaryo dalında 2007 Akademi Ödüllerine aday olmuş ve daha pek çok ödül kazanmıştı.

Günümüzün önemli yeteneklerinden, sinemada, ekranda görmeye doyamadığım, 1976 doğumlu İngiliz aktris Sally Hawkins ise en son, Aisling Walsh’un Maudie (2016) adlı filminde rol almıştı. Dikkatli izleyiciler onu Mike Leigh’in Özgün Senaryo dalında 2009 Akademi Ödülü’ne aday olan Happy-Go-Lucky filmi ile (ki bu filmdeki oyunculuğuyla Komedi-Müzikal dalında Altın Küre’nin sahibi oldu) Woody Allen’ın 2013 yapımı Blue Jasmine (Mavi Yasemin) adlı filmindeki oyunculuklarından anımsayacaklardır. Bu filmdeki oyunculuğuyla da ilk Oscar adaylığına kavuştu.

Takip edilesi yönetmen Guillermo del Toro’nun bu son filminde Hawkins dışında da çok güçlü oyuncular yer alıyor: son dönemde özellikle parlayan Octavia Spencer ile Six Feet Under ve Olive Kitteridge’ın muhteşem oyuncusu Richard Jenkins.

The Shape of Water, kaçırılacak cinsten değil.