Hank Williams'ın Biyografisinden Uyarlama: I Saw The Light

Son Umut (Children of Men, 2006), Ölülerin Şafağı (Dawn of the Dead, 2004) gibi başarılı filmlerin yapımcısı Marc Abraham'ın, Flash of Genius'tan (2008) sonra ikinci defa yönetmen koltuğuna oturduğu filmi I Saw the Light, Amerikalı şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Hank Williams'ın öyküsünü anlatıyor. Colin Escott'un George Merritt ve William MacEwen ile kaleme aldığı Hank Williams: The Biography adlı kitaptan uyarlanan filmin başrollerinde Tom Hiddleston, Elizabeth Olsen ve David Krumholtz gibi isimler yer alıyor.

Hank Williams rolünde Yenilmezler (The Avengers, 2012), Thor: Karanlık Dünya (Thor: The Dark World, 2013) ve Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive, 2013) gibi filmlerle önemli bir çıkış yakalayan 1981 doğumlu İngiliz oyuncu Tom Hiddleston'a, Williams'ın ilk eşi, Amerikalı müzisyen Audrey Williams rolünde 89 doğumlu Elizabeth Olsen eşlik ediyor. Williams'ın ikinci eşi, country müzik şarkıcısı Billie Jean Horton rolünde de, genç oyuncu Maddie Hasson'ı izleyeceğiz.

Film ismini, müzisyenin 1948 tarihli şarkısından alıyor.

Filmin senaryosu yine Marc Abraham'a ait. Amerikan müzik tarihinin 20. y.y.'daki en önemli isimlerinden biri olan Hank Williams'ın yükselişini ve 29 yaşındaki beklenmedik ölümünü anlatan filmin, 27 Kasım'da Amerika'da vizyona çıkması bekleniyor.