Kristen Wiig'i Doya Doya İzlemek: Bana Hoş Geldiniz

Bana Hoş Geldiniz, borderline kişilik bozukluğu olan Alice Klieg'in (Kristen Wiig) ikramiyeden 86 milyon dolar kazandıktan sonra, kendi televizyon şovunu satın almasıyla gelişen olayları anlatıyor. Kara komedi türündeki filmde Wiig'e James Marsden, Linda Cardellini, Joan Cusack ve Wes Bentley gibi güçlü oyuncular eşlik ediyor. İlk gösterimi 2014 yılında Toronto Uluslararası Film Festivali'nde yapılan film, Amerika'da 1 Mayıs'ta vizyona çıktı.

Eliot Laurence'ın yazıp, Shira Piven'ın yönettiği Bana Hoş Geldiniz, ilginç/kışkırtıcı konusu ve gözdolduran oyunculuklarının yanısıra, izleyiciyi zorlayan, huzursuz eden ve uyarıcı bir etkiye de sahip.

Kimi anlarda filmin acıtıcı bir ironiyle, zekice söylemlerde bulunduğunu düşünüyorsunuz. Alice'in televizyonunu 11 yıldır hiç kapatmamış olması, Oprah'ın sıradan izleyiciler üzerindeki büyük etkisi/yarattığı bağımlılık, televizyon önünde, kamera önünde, bütün bir sosyal medyada insanların giderek daha çok benmerkezci olması gibi. (İlla bir Alice Klieg olmak gerekmiyor bunun için) Ancak senaryo öylesine gevşek, kurgu ve olay örgüsü o denli zayıf ki, Kristen Wiig'in diyaloglarının çok üzerine çıkan performansı olmasa filmin ne halde olabileceğini düşünmeden edemiyorsunuz.  

Yan karakterlerin (oldukça ilgi çekici olmalarına ve merak uyandırmalarına rağmen) işlenişindeki zayıflık, Alice'in bir öykü karakteri olarak bir türlü evrilemeyişi ve hikayenin klişe bir sona bağlanması, filmin eksilerinden bazıları.

Ancak film, Wiig'in kariyerinde önemli bir yapım. Ayrıca oyuncuyu, başrolde doya doya izlemek isteyenler için de kaçırılmayacak bir fırsat.


Puanım: 6,0
IMDb Puanı: 6,0
Rotten Tomatoes: 6,4

Yönetmen: Shira Piven
Senaryo: Eliot Laurence
Oyuncular: Kristen Wiig, James Marsden, Linda Cardellini, Joan Cusack, Wes Bentley, Jennifer Jason Leigh, Tim Robbins