Saoirse Ronan ve Domhnall Gleeson Başrolde: Brooklyn

Senenin özellikle benim açımdan merak uyandıran yapımlarından biri olan Brooklyn (2015), Saoirse Ronan, Emory Cohen, Domhnall Gleeson, Julie Walters ve Jim Broadbent'li doyurucu bir oyuncu kadrosuna sahip. Aynı zamanda, Aşk Dersi (An Education, 2009) filmiyle tanıyıp sevdiğim Nick Hornby tarafından, Colm Tóibín'in aynı isimli romanından uyarlanmış.

İrlanda yapımı bu romantik dönem filmi, 1950'lerin Brooklyn'inde, iki erkek ve iki ülke arasında kalan genç İrlandalı göçmen Eilis Lacey'nin (Saoirse Ronan) öyküsünü anlatıyor.

Filmin ilk gösterimi 2015 Sundance Film Festivali'nde yapıldı.

İrlandalı ve 83 doğumlu Domhnall Gleeson giderek parlayan, çok yetenekli bir oyuncu. Beni Asla Bırakma'da (Never Let Me Go, 2010) yan rolde göründükten sonra, başrollerde de yer almaya başladı. Zamanda Aşk (About Time, 2013), Boyun Eğmez (Unbroken, 2014), Ex Machina (2015) gibi.

Saoirse Ronan Kefaret (Atonement, 2007) filminden sonra sıkça beyazperdede karşımıza çıkmaya başlamış, genç bir yetenek.

Filmin yönetmen koltuğunda ise, İsimsiz Çocuk (Boy A, 2007), Kapalı Devre (Closed Circuit, 2013), Yanlış Hesap (Intermission, 2003) filmleriyle tanınan John Crowley var.

Çekimleri İrlanda ve Kanada'da gerçekleştirilen filmin, İrlanda'da 6 Kasım'da vizyona girmesi bekleniyor.