Senenin Merakla Beklenen Filmlerinden: Puzzle

Aynı isimli 2010 yapımı Arjantin filminden uyarlanan Puzzle, fragmanından anlaşıldığına göre oldukça hoş ve keyifli bir film. Dolayısıyla da bu sene en merak ettiğim romantik yapımlardan biri. Oren Moverman and Polly Mann’in senaryosunu yazdığı, Marc Turtletaub’ın yönettiği filmin ilk gösterimi 2018 Sundance Film Festivali’nde yapıldı. Sonrasında filmin yayın hakları Sony Pictures tarafından satın alınarak, 27 Temmuz’da gösterime girdi. Film ülkemizde de gösterime girer mi, tarihi nedir henüz internette bununla ilgili bir bilgi bulamadım. 5-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Filmekimi filmleri arasında da maalesef görünmüyor.

Film, 40’lı yaşlarında, sıradan, depresif bir yaşamı olan Agnes’in doğum günü hediyesi olarak bir puzzle almasıyla tuhaf bir şekilde değişen yaşamını konu alıyor.

Marc Turtletaub'ın ikinci uzun metraj film denemesi olan Puzzle, Deauville Film Festivali ile Heartland Film Festivali'nde yönetmenine ödül getirdi. Turtletaub daha çok yapımcı kimliğiyle sektörde biliniyor aslında. Little Miss Sunshine (2006), Everything is Illuminated (2005), Away We Go (2009) ve Loving (2016) gibi oldukça başarılı filmlerde yapımcı olarak karşımıza çıkıyor.

Filmde Agnes rolünde Kelly Macdonald’ı izliyoruz. Kendisini İhtiyarlara Yer Yok (No Country for Old Men, 2007) filminden anımsarsınız. Diğer başrolde ise bol ödüllü Hint oyuncu Irrfan Khan yer alıyor. Usta oyuncu Khan da Paan Singh Tomar (2012), Slumdog Millionare (2008), Sefer Tası (Dabba, 2013) ve Jurassic World (2015) gibi filmlerde önemli rollerde yer almıştı.


IMBb Puanı: 7,0 (714 kişi)

Rottentomatoes: 4/5 (518 kişi)